Hlavní obsah
Haló, kdo je tam? Foto: KVIFF - Michal Čížek

V nové karlovarské znělce zvedá telefon herec Josef Somr

„Kdo to volá Josefa Somra?“ tak zní velká otázka letošní festivalové znělky, která se divákům poprvé představí v pátek na zahájení 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Hlavní role minipříběhu se ujal zmíněný český herec, držitel Ceny prezidenta MFF KV. A jisté je ještě jedno. Vedle oceňovaného umělce čeká na filmové nadšence i další překvapení.

Haló, kdo je tam? Foto: KVIFF - Michal Čížek
V nové karlovarské znělce zvedá telefon herec Josef Somr

Znělku natočil v polovině června uznávaný režisér Ivan Zachariáš.

Josef Somr se stal další tváří festivalové znělky.

Foto: KVIFF - Michal Čížek

Josef Somr se díky ní připojil k šesti českým držitelům Křišťálových glóbů za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii nebo Cen prezidenta MFF KV, kteří se již s festivalem prostřednictvím oblíbeného minipříběhu spojili.

Haló, kdo je tam?

Foto: KVIFF - Michal Čížek

Patří k nim režisérka Věra Chytilová a režisér Miloš Forman, z dalších českých filmařů můžeme ve znělkách vidět Jiřího Menzela, Miroslava Ondříčka nebo Zdeňka Svěráka, in memoriam je jedna ze znělek věnována také Otakaru Vávrovi.

Josef Somr při natáčení znělky.

Foto: KVIFF - Michal Čížek

Festivalové znělky jsou s karlovarskou akcí již tradičně spojené. Každý rok přibývá nová. Patří k divácky oblíbeným „úvodníkům“ jimi vybraných projekcí. V minulosti si v krátkých příbězích po boku sošky krásné dámy – oficiálního ocenění MFF KV – zahrála nejedna hollywoodská hvězda, jen namátkou Jude Law, Mel Gibson, Helen Mirrenová nebo Danny DeVito.

Hvězdou karlovarských kin bude i Josef Somr.

Foto: KVIFF - Michal Čížek

Stejně hvězdné je tradičně i jejich obsazení autorské.

V minulosti nejrůznější minipříběhy natáčeli přední čeští režiséři. Vedle Ivana Zachariáše například Jan Svěrák, David Ondříček, Jan Hřebejk, Petr Zelenka, Saša Gedeon nebo Jaroslav Brabec.

Josef Somr převzal Cenu prezidenta festivalu za přínos českému filmu.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Znělky jsou uváděny u jednotlivých filmů formou náhodného výběru. Festival tak nabízí publiku i neopakovatelnou hru spojenou s překvapením, co právě uvidí.

Více o karlovarských filmových znělkách, i o dalších zajímavostech (nejen) ze zákulisí významného festivalu, se dočtete ve speciální příloze deníku Právo. Vychází v pátek 30. června. Tedy v den zahájení MFF KV. 
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků