Hlavní obsah
Nadšený vítěz Petr Černý Foto: Stanislav Dvořák, Novinky

Nejlepším šedesátivteřinovým filmem vyhlášen minihoror Petra Černého

Vítězem druhého ročníku soutěže pro začínající filmaře Jameson Done in 60 Seconds se stal ve čtvrtek na karlovarském filmovém festivalu Petr Černý z malé vesničky Obory.

Nadšený vítěz Petr Černý Foto: Stanislav Dvořák, Novinky
Nejlepším šedesátivteřinovým filmem vyhlášen minihoror Petra Černého

Petr Černý natočil šedesátivteřinovou verzi známého hororu Vřískot. Volba filmu byla podle něj v podstatě náhodná.

"Jednou, když jsme šel spát, napadl mě Vřískot, tak jsem si to zapsal," řekl vítěz Novinkám. O film se zajímá už od třinácti let, nejdříve zkoušel psát a pak si řekl, že něco natočí. Filmu by se v budoucnu rád věnoval profesionálně.

V soutěži šlo o to natočit slavný film znovu tak, aby měl 60 vteřin, a přesto dával smysl. Vítěz pojede se svým doprovodem v březnu 2013 na tři noci do Londýna, kde bude ubytován v hotelu a zúčastní se filmových workshopů. Nejzajímavější bude účast na mezinárodním finále soutěže, kde mezinárodní porota vybere 5 nominovaných v soutěži, a ti se zúčastní předávání cen.

Vítěz prvního českého ročníku Petr Brunner se se svým snímkem utkal v mezinárodním kole soutěže v konkurenci vítězných snímků z 19 zemí celého světa. Při předávání prestižních cen byla porotou zvolena jako absolutní vítězka soutěžící z Kazachstánu Indira Suleimenová se svým snímkem Černá labuť.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků