Hlavní obsah
Predátor: Evoluce Foto: Cinemart

Predátor se vrátí, pátý díl se pokusí o nemožné

Společnost 20th Century Studios vyvíjí pátého Predátora. Další pokračování sci-fi klasiky z osmdesátých let by měl režírovat Dan Trachtenberg.

Predátor: Evoluce Foto: Cinemart
Predátor se vrátí, pátý díl se pokusí o nemožné

Dan Trachtenberg zatím není v Hollywoodu žádnou těžkou váhou, na režijním kontě má mysteriózní thriller Ulice Cloverfield 10 a spolupracoval také na seriálech Černé zrcadlo a The Boys.

Úspěšně navázat na Predátora Johna McTiernana z roku 1987, jenž se už dávno stal učebnicí strašidelných sci-fi thrillerů, bude pro Trachtenberga obtížné až nemožné. Původnímu filmu také hodně pomohla vyladěná sestava Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventura, Sonny Landham a Shane Black.

Mladý Arnold Schwarzenegger v Predátorovi

Foto: 20th Century Fox

S pokračováními nastal problém už od „dvojky”, nikdy nedosáhla kouzla osmdesátkového skvostu a některé fanoušky vyloženě rozzlobila. Schwarzenegger asi dobře věděl, proč do těch filmů nejít.

Režisér Stephen Hopkins se pokusil zopakovat úspěch filmu v roce 1990 tím, že umístil podobný příběh do města a hlavní roli dal tehdy velmi populárnímu Dannymu Gloverovi, ale moc se to nepovedlo. V roce 2010 se pokusil vymlátit už tak prázdnou slámu ještě film Predátoři, kde hráli Adrien Brody, Topher Grace, Alice Braga nebo Walton Goggins.

Čtvrtý díl natočili v roce 2018. Do kin šel s podtitulem Evoluce a vesmírní myslivci se v něm vrátili na zem silnější, protože se zdokonalili pomocí DNA jiných vesmírných bytostí. Film nevzbudil žádné nadšení, nicméně pokračování se už asi nevyhneme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků