Hlavní obsah
 

Filmy přehlídky Tady Vary ve vašem kině vidělo 36 645 diváků

V šestadevadesáti kinech po celé republice se od 3. do 11. července konala unikátní přehlídka Tady Vary ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary. Tvořilo ji 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festivalový ročník. Celkově zhlédlo filmy přehlídky Tady Vary 36 645 diváků.

 
Filmy přehlídky Tady Vary ve vašem kině vidělo 36 645 diváků

„Rád bych poděkoval všem kinařům, kteří se k naší přehlídce připojili, za skvělou spolupráci. Objeli jsme s festivalovým týmem několik desítek míst po celé republice a setkali se příznivými ohlasy jak kinařů, tak publika. Děkuji všem divákům, kteří na filmy přehlídky Tady Vary přišli, a doufám, že se příští rok společně potkáme v Karlových Varech,“ vzkázal prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Největší divácký zájem provázel film Meky věnovaný ikoně česko-slovenské hudební scény Miroslavu Žbirkovi. Tento film, stejně jako zahajovací snímek Než skončí léto, je nadále k vidění v kinech. V rámci labelu KVIFF Distribution bude 30. 7. 2020 do českých kin uveden také další snímek z přehlídky, Proxima s Evou Greenovou v roli astronautky, která se připravuje na pobyt na oběžné dráze a zároveň pečuje o sedmiletou dceru. Do distribuce vstoupí počátkem příštího roku také snímek Na palubu!

Snímek z filmu Než skončí léto.

Foto: Kviff Distribution

Přehlídka Tady Vary nabídla nejen filmové projekce, ale také livestreamové rozhovory s filmaři a besedy s tvůrci přenášené do všech kin přehlídky. Renomovaný světový filmový časopis Variety uspořádal streamové rozhovory s tvůrčími osobnostmi zastoupenými v programu Tady Vary. Známý novinář Peter Debruge vyzpovídal v rámci Variety Critics Corner například režisérky Zeinu Durraovou, Alici Winocourovou, Shannon Murphyovou a Almu Har’elovou.

Ve  virtuálním prostoru prostřednictvím on-line platforem proběhla v letošním roce konference Kviff Eastern Promises Industry Days 2020 určená filmovým profesionálům. Velkému zájmu se těšila také živá panelová diskuse s názvem Tady industry o filmovém průmyslu v České republice v době krize způsobené pandemií, jejích dopadech a možných vyhlídkách do budoucna se zástupci širokého spektra profesionálů z českého audiovizuálního průmyslu.

Další akcí, kterou plánuje organizační tým MFF KV,  bude 54 ½. MFF Karlovy Vary. Nesoutěžní přehlídka nabídne ve dnech 18. až 21. listopadu v Karlových Varech 30 filmů uváděných ve čtyřech festivalových sálech a výběr doprovodného programu.

Regulérní 55. ročník MFF KV se bude konat od 2. do 10. července 2021. Novinky z festivalového dění lze sledovat na oficiálním webu www.kviff.com a také na sociálních sítích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků