Hlavní obsah
Miro Žbirka bude letos na Soundtracku hned první den. Foto: Petr Hloušek, Právo

Soundtrack Poděbrady odstartuje Miro Žbirka

Zpěvák Miro Žbirka zahájí v letošním roce pátý ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. Ten proběhne 27.-30. srpna ve středočeských lázních Poděbrady. Diváci na něm uvidí mimo jiné velkoformátovou projekci bondovky Skyfall za živého doprovodu Filharmonie Hradec Králové.

Miro Žbirka bude letos na Soundtracku hned první den. Foto: Petr Hloušek, Právo
Soundtrack Poděbrady odstartuje Miro Žbirka

Festival odstartuje ve čtvrtek 27. srpna koncert Mira Žbirky za doprovodu jeho kapely, symfonického orchestru a velkoformátové projekce. Koncertní program nazvaný Symphonic & Film přinese nejen řadu zpěvákových hitů, ale připomene také v netradiční formě některé milníky jeho života.

Páteční koncert přenese diváky zpět do horkého léta roku 1968 a připomene písně šedesátých let. Na hlavním pódiu poprvé ožije písničkový retrofilm režiséra Filipa Renče Rebelové. V originálním scénickém zpracování zazní hity Ššš, Pátá, Mně se líbí Bob či Oliver Twist v podání představitelů filmových rolí Zuzany Norisové, Betky Stankové, Jana Révaie a dalších.

Zahraničním hitem festivalu bude velkoformátová projekce Skyfall in Concert. Jde o druhý díl série James Bond Concert Series vytvořený ve spolupráci s EON Productions a Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM). Daniel Craig se představí v roli slavného agenta 007 na velkém plátně s živě provedenou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové a pod vedením nizozemského dirigenta Ernsta von Tiela. Ten se festivalovému publiku představil již v loňském roce jako dirigent představení Amadeus Live.

Sobotní taneční show Hvězdy StarDance aneb Když hrdinové tančí představí známé tváře oblíbeného televizního pořadu. Nedělní odpoledne nabídne filmy Lotrando a Zubejda a duo tvůrců Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.

Hlavní hudební program se odehraje v klimatizované mobilní koncertní hale s kapacitou 2500 míst k sezení. Další scény budou ve městě.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků