Hlavní obsah
 

Zpěvák Jen a raper Abde natočili píseň a klip k 30. výročí sametové revoluce

Český zpěvák Jen přizval ke spolupráci rapera Abdeho a natočili skladbu 1989. Kombinací popu s hiphopovými prvky v ní připomínají ty, kteří v roce 1989 dali demonstrací najevo svou touhu po svobodě. Chtějí rovněž upozornit mladou generaci, aby na tuto událost nezapomínala a věděla, proč se slaví.

 
Zpěvák Jen a raper Abde natočili píseň a klip k 30. výročí sametové revoluce

„Dnes, v době sociálních sítí, si sotva umíme představit, jak těžké muselo být nesmět veřejně vyjadřovat svůj názor, nesmět cestovat, nebo dokonce nesmět studovat. Lidé před třiceti lety měli obrovskou touhu zažít svobodu, a i když riskovali, postavili se komunistickému režimu. Rád bych jim svou tvorbou alespoň symbolicky poděkoval a zároveň se pokusil přiblížit tyto události těm, kteří se narodili až po roce 1989.“ říká Jen.

V rámci oslav Sametu vystoupí Jen 16. listopadu na Albertově společně s Tomášem Klusem, Chinaski a Voxelem.

Jen připomíná třicet let svobody.

Foto: foto archiv umělce

Scénář a režii klipu 1989 měl na starosti Benjamin Buttler. Na skladbě se podílel producent Ondřej Žatkuliak, který stojí za nahrávkami Mirai, Lenny nebo Paulieho Garanda.

Zpěvák a skladatel Jen, který v roce 2012 vyhrál YouTube Fest za nejlepší klip, natočil nedávno také nový videoklip k písni Dýchat. Účinkuje v něm mimo jiné Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků