Hlavní obsah
Katarína Hasprová Foto: Petr Hloušek, Právo

Zpěvačka Katarína Hasprová: Mám ráda opravdové divadelní muzikály

Slovenská herečka a zpěvačka Katarína Hasprová patří na Slovensku i u nás ke špičkovým umělkyním muzikálového oboru. Kromě Nové scény v Bratislavě spolupracuje často i s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě.

Katarína Hasprová Foto: Petr Hloušek, Právo
Zpěvačka Katarína Hasprová: Mám ráda opravdové divadelní muzikály

Thálii jste dostala za roli Paní Danversové v muzikálu Rebecca. Je pro vás důležitá?

Je to jedna z mých životních rolí, která je nádherná tím, že poskytuje prostor pro herectví, na kterém mi velmi záleží. Mám ráda opravdové divadelní muzikály, ne jen zpívající popové hvězdy. Roli, jako je Paní Danversová, jsem ještě nehrála, takže jsem šťastná, že ocenění přišlo právě za ni. A právě v Ostravě. Po každém představení muzikálu Rebecca se cítím zcela vyčerpaná, ale diváci mně svým potleskem zase dodají energii.

Co je na té roli nejtěžší?

Pěvecký part je technicky náročný a postavu správkyně panství v Manderley je těžké uchopit tak, aby to nepůsobila přehnaně, ale autenticky. Ale já o tom takto nepřemýšlím, přistupuju k roli pocitově a pudově. Jsem herečka.

Co vás čeká na muzikálové scéně?

Nedávno jsme v Bratislavě na Nové scéně měli premiéru muzikálu Mamma Mia!, v němž hraju Donnu. Teď mám před sebou opět v ostravském Národním divadle moravskoslezském muzikál Kočky, ve kterém poprvé nastuduju Grisabelu. Premiéra bude v září. V Bratislavě mě na podzim čeká původní slovenský muzikál Jána Ďurovčíka, Jána Štrassera a Henricha Leška Rasputin, v němž vytvořím roli Carevny. Premiéra na Nové scéně se odehraje v říjnu.

Je pro vás Cena Thálie povzbuzením do této pracovně krásné sezóny?

Určitě, ale na druhé straně si nemyslím, že když budu mít hodně cen, jsem automaticky úžasná. Někdy v tom hraje roli i náhoda. Ale pocit stát na jevišti Národního divadla a poděkovat za krásnou cenu byl moc hezký zážitek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků