Hlavní obsah

Zemřel režisér Anglického pacienta Anthony Minghella

Britský režisér Anthony Minghella, kterého proslavil hlavně oscarový Anglický pacient, zemřel ve věku padesát čtyři let. Byl také autorem snímků Talentovaný pan Ripley nebo Návrat do Cold Mountain. Přesnou příčinu úmrtí agentury neuvedly.

Zemřel režisér Anglického pacienta Anthony Minghella

Minghellův majstrštyk Anglický pacient získal celkem devět Oscarů. Příběh z 2. světové války natočil v roce 1996 a hráli v něm Ralph Fiennes, Kristin Scott Thomasová a Juliette Binocheová.

Režisér se narodil v roce 1954 v Ryde ve Velké Británii. Dětství strávil na venkově a již tehdy se zajímal o film a zkoušel točit. V roce 1984 prorazil u divadla, když ho londýnští kritici označili za nejslibnějšího dramatika roku.

V osmdesátých letech hodně pracoval na televizních seriálech a napsal také hru Trade in Bangkok, který získala několik divadelních cen.

První celovečerní film přišel v roce 1991 a byla jím romantická komedie s názvem Opravdově, šíleně, hluboce. O pět let později natočil slavného Anglického pacienta.

Později se vrátil s filmem Talentovaný pan Ripley, který nadchnul kritiku, ale diváci ho přijali vlažně. Získal 5 oscarových nominací. Romantické historické drama Návrat do cold Mountain (2003) bylo přijato velmi dobře.

Jako producent se v poslední době podílel na projektech The No. 1 Ladies' Detective Agency, The Reader, Love You More a Margaret.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků