Hlavní obsah
Jan Kalous Foto: Česká televize

Zemřel herec z pohádek Jan Kalous

Jan Kalous, dabér a bývalá dětská hvězdička, zemřel ve věku 39 let. Podle informací serveru Extra.cz měl spáchat sebevraždu.

Jan Kalous Foto: Česká televize
Zemřel herec z pohádek Jan Kalous

Herec se v dětství objevoval v pohádkách a později se živil hlavně dabingem. Podle okolí se mu pracovně dařilo, ale trpěl depresemi.

Objevil se ve filmech Freonový duch, Nefňukej, veverko, Veverka a kouzelná mušle, Plivník, Ohrožené prázdniny, Panelák či Císařovy nové šaty.

Jan Kalous a František Němec ve filmu Jak jsme si přečetli Čapka.

Foto: Česká televize

Svůj hlas v dabingovém studiu propůjčil třeba hlavní postavě amerického filmu Sám doma.

„Může za to otec, který mi slíbil, že když vyhraju konkurs na jednu z dětských rolí v pohádce Nefňukej, veverko, dostanu vzduchovku. To se podařilo. Pak se dělaly postsynchrony, kde si mě vybral pan zvukař, že to (dabing) můžu dělat. Tak jsem se chytil ve studiích a daboval různé dětské role. Následně přišla i tahle role,“ řekl ČT24.

„Jednou za čas se na film Sám doma podívám. Kamarádi po mně doteď chtějí, abych udělal Kevina. To už se nedaří. Neuvědomují si, že už mi není jedenáct,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků