Hlavní obsah
Ivan Trojan Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Trojan v klobouku to natřel Schwarzeneggerovi

Na první místo žebříčku návštěvnosti českých kin se dostal snímek Ve stínu režiséra Davida Ondříčka s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Detektivka posazená do padesátých let předehnala americkou akční komedii s Arnoldem Schwarzeneggerem, Sylvestrem Stallonem a dalšími proslulými postavičkami z let osmdesátých s názvem Expendables: Postradatelní 2.

Ivan Trojan Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Trojan v klobouku to natřel Schwarzeneggerovi

Ve stínu je krimi příběh s politickým pozadím, který se odehrává v Československu v padesátých letech. Kriminalistovi Haklovi je jasné, že na případu, o který se StB až příliš zajímá, něco nesedí. Tvrdošíjně si jde za svým, i když je nenápadně varován vedením, aby se pachatele raději nesnažil najít. Kvůli práci se odcizuje i manželce, která ho marně upozorňuje, že by se měli spíše strachovat o celoživotní úspory (mezi lidmi už se šušká o měnové reformě).

Pak se na scéně objeví německý kriminalista, který přijel „pomoci“ s případem mezinárodního spiknutí. Hakl mu nevěří. Tuší, že nemluví pravdu, a když náhodou zjistí, že jde o bývalého esesáka, začíná si dávat dohromady celý obrázek. Němec představuje pro StB pouhou loutku, kvůli své minulosti má špatné svědomí a jde mu o všechno, u soudu by proto řekl cokoliv, aby se zachránil...

Snímek s hutnou atmosférou, který se dočkal velmi dobrých recenzí, byl navržen i do nominací na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Vyslala jej tam Česká filmová a televizní akademie (ČFTA). To ovšem neznamená, že byl nominován na Oscara. O tom rozhodují až Američané.

V poslední době jsme vyslali do boje o Oscary i další historické filmy jako Želary a Musíme si pomáhat, naším posledním úspěchem byl však už letitý Kolja (1996).

Návštěvnost kin - poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.
1.
Ve stínu  20200
2.
3.
Expendables: Postradatelní 211290
3.
-
Bastardi 3 11174
4.
2.Resident Evil: Odveta 8541
5.
6.
Rebelka 8388
6. 
9.Doba ledová 4: Země v pohybu  7640
7.
5.
Druhá šance
6777
8.
4.
Svatá čtveřice6453
9.-Země bez zákona4860
10.
8.
Norman a duchové4096
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků