Hlavní obsah
Ozdobou festivalu bude i retrospektiva filmů Paola Sorrentina, nazvaná Božský Sorrentino. Foto: ČTK

Začala přehlídka festivalových filmů

Projekcí vítězného snímku letošních Cannes, filmu švédského režiséra Rubena Östlunda Čtverec, začal ve středu večer 4. ročník přehlídky Be2Can, která uvádí filmy z nejprestižnějších festivalů – Berlína, Benátek a Cannes.

Ozdobou festivalu bude i retrospektiva filmů Paola Sorrentina, nazvaná Božský Sorrentino. Foto: ČTK
Začala přehlídka festivalových filmů

Letos uvede vedle Čtverce například i film režiséra O těle a duši, který dostal Zlatého medvěda na Berlinale, nebo laureáta benátského Zlatého lva, snímek Ta, která odešla filipínského režiséra Lava Diaze.

V programu přehlídky se objeví i snímky jako Zabití posvátného jelena s Nicole Kidmanovou a Colinem Farrellem v hlavních rolích nebo film Nikdys nebyl s Joaquinem Phoenixem. Ozdobou bude retrospektiva filmů Paola Sorrentina, nazvaná Božský Sorrentino, která se uskuteční od 6. do 11. října ve Světozoru.

Celá přehlídka se bude konat do 10. října v pražských kinech Lucerna, Evald a Světozor a od 12. do 18. října v Plzni, Olomouci, Ostravě a Zlíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků