Hlavní obsah

Wonder Woman má konečně vlastní film

Do kin míří asi nejznámější komiksová superhrdinka Wonder Woman. Její první samostatný celovečerní film se na tuzemských plátnech objeví 1. června letošního roku.

Wonder Woman má konečně vlastní film

Wonder Woman je neporazitelná bojovnice, princezna Amazonek Diana, která odejde ze svého domovského ostrova odhodlaná bojovat se zlem během první světové války. Zahrála si ji herečka a modelka Gal Gadotová, která se o své postavě rozhovořila pro týdeník Entertainment Weekly.

„Je to mladá idealistka přesvědčená o tom, že svět je velmi jednoduchý: bílý nebo černý, dobrý nebo špatný. Byla tak vychovaná. Věří v to a na jejím zjednodušeném vidění světa je něco okouzlujícího. Jednou se ale zamiluje a vydá na cestu se Stevem Trevorem. Ten ji poučuje o složitosti lidstva a tvrdí, že neexistuje nic tak jednoduchého jako jen dobrý a špatný nebo černá a bílá. Je to komplikované,“ řekla.

Režie filmu se ujala Američanka Patty Jenkinsová, která se svěřila webu SlashFilm: „Říkala jsem, že Wonder Woman je můj Superman. Nemůže být temná, rozzlobená a ošklivá. Hrdinky mají vždy nějakou alternativní povahu. Nemohou být jen ve vedení, musejí být nějak zajímavé.“

Wonder Woman se sice už objevila v televizních a animovaných zpracováních, poprvé se ale ve snímku uvedeném do kin ukázala teprve se filmu Zacka Snydera Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016).

Opomíjení superhrdinky na plátně by se mělo pořádně začít kompenzovat až letos. Objeví se totiž hned ve dvou snímcích – ve svém vlastním a v připravované Lize spravedlnosti v režii Zacka Snydera, která bude do České republiky uvedena 16. listopadu a v níž bude Wonder Woman bojovat po boku Batmana, Supermana, Flashe a dalších známých hrdinů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků