Hlavní obsah
Vojta Dyk s kolegy se těší na turné. Foto: D.Y.K.

Vojtěch Dyk přesunul turné s americkými muzikanty na zimu

Turné zpěváka Vojtěcha Dyka a projektu D.Y.K. se mělo konat v květnu a červnu. Kvůli pandemii se přesunulo na termín 27. ledna až 3. února 2021.

Vojta Dyk s kolegy se těší na turné. Foto: D.Y.K.
Vojtěch Dyk přesunul turné s americkými muzikanty na zimu

Šnůra začne 27. ledna 2021 v Olomouci a bude pokračovat v Brně, ve Škoda muzeu v Mladé Boleslavi, v Ideonu v Pardubicích, v Robe Aréně v Zubří a skončí 3. února v pražském Fóru Karlín.

„Milí přátelé, z důvodů nastalých a z nařízení vládních, byli jsme bohužel nuceni přesunout naše tour D.Y.K. na jiné termíny, kdy už doufejme budem všichni zdrávi a odpočinuti... Lístky, které jste si již zakoupili, samozřejmě platí i nadále na nové termíny...a vy, kteří jste si je ještě nezakoupili, tak můžete učiniti. Já osobně se na vás těším jak blecha skákavá, mějte zatím krásný dny,“ vzkazuje zpěvák fanouškům.

Dyk pracoval na nové desce v New Yorku s varhaníkem Ondřejem Pivcem a americkými muzikanty. Na turné s ním mají vystupovat kytarista Daniel Muniz, který působí také v kapele Kennedy Administration, baskytarista Karim „Kace“ Hutton, bubeník Roberto Robinson a Ondřej Pivec, který v USA dlouhodobě žije a spolupracuje s předními americkými muzikanty, jako je Gregory Porter.

Za druhé klávesy usedne Jan Andr. Vokály povede zpěvačka Stephanie Fisher Alvarenga, která spolupracovala s Jill Scott, Faith Evans a Billy Oceanem.

Vokální sekci tvoří Sheherezade Holman, která jako vokalistka pracovala na nahrávkách například s Lennym Kravitzem nebo Shaniou Twain, a zpěvák Chris  A. Anthony, který  byl obsazen do projektů vedle takových hvězd jako Kathleen Battle nebo v rámci gospelu s největší hvězdou žánru Kirkem Franklinem.

Kapelu D.Y.K. pak dotvoří i „česká sekce“ – hudebníci z kapely B-Side Band, s níž Vojtěch Dyk oslavil již deset let spolupráce - trumpetisté Josef Buchta a Lukáš Koudelka, trombonista Petr Hnětkovský a saxofonista Michal Žáček.

D.Y.K. Tour – termíny koncertů

27. 1. 2021 Olomouc - Výstaviště Flóra, Pavilon A

28. + 29. 1. 2021 Brno – Sono Centrum

31. 1. 2021 Zubří – Robe Aréna

1. 2. 2021 Mladá Boleslav - Škoda muzeum

2. 2. 2021 Pardubice - Ideon

3. 2. 2021 Praha – Fórum Karlín

Všechny již zakoupené vstupenky na původní data koncertů zůstávají v platnosti na nové termíny, lístky vydané na koncert v Rožnově pod Radhoštěm platí na koncert v Zubří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků