Hlavní obsah
Vivaldiano Tour má potvrdit, že vážná hudba se dá hrát i halách. Foto: archiv, Novinky

Vivaldiano Tour se Svěceným vyprodává české sály, blíží se ku Praze

Společné dítě rockera Michala Dvořáka, jenž hrál například ve skupině Lucie, a houslisty světového formátu Jaroslava Svěceného - Vivaldiano Tour - plní sály a haly po celém Česku. 30. října se chystá koncert v pražské Tesla Aréně. Muzikanti chtějí potvrdit, že se klasika dá hrát i v halách.

Vivaldiano Tour má potvrdit, že vážná hudba se dá hrát i halách. Foto: archiv, Novinky
Vivaldiano Tour se Svěceným vyprodává české sály, blíží se ku Praze

„Začali jsme 19. září v Krnově a lidi reagovali jedním slovem úžasně. A také následující koncerty končily dlouhým potleskem ve stoje,“ konstatoval klavírista Michal Dvořák. Spolu s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným a jejich hosty, špičkovými hudebníky z celého světa, na jevišti rozehrávají hudbu plnou barev a emocí, strhující podívanou pro všechny generace.

Vivaldianno Tour 2010 nabízí multižánrové audiovizuální koncerty, na kterých vedle skladeb z doubleplatinového CD Vivaldianno MMVIII premiérově znějí také nově zaranžované skladby J. S. Bacha a W. A. Mozarta. V Praze se Vivaldianno Tour 2010 zastaví 30. října. Koncert začne ve 20 hodin, uskuteční se v rozlehlé Tesla Aréně, což si vyžádá náležité posílení zvukové a světelné techniky, takže zážitek bude ještě intenzivnější.

Dá se klasika hrát i v halách?

„Chceme ukázat, že klasika se dá hrát i ve velkých halách. Nedávno to v Praze skvěle předvedl třeba Sting s Royal Philharmonic Concert Orchestra. Dispozice Tesla Arény nám umožnily na pražský koncert pozvat o něco více hostů. Zazpívá s námi Lenka Nová, Carmen Sista a raper Henry D., takže návštěvníci uslyší i finálovou píseň One World One Music, která se moc líbila při našem loňském koncertu v Divadle Hybernia. Vystoupí také Tam Tam Orchestra a taneční skupina IF v choreografii Leony Qaši Kvasnicové,“ prozradil Michal Dvořák.

„Báječné publikum a možnost zahrát si tak úžasně spontánní koncerty se skvělými a přátelsky naladěnými muzikantskými kolegy z různých žánrů je jedním z opravdu krásných dárků k mým prosincovým kulatinám. Všem velké díky,“ přidal se Jaroslav Svěcený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků