Hlavní obsah
Modrý Mauritius Foto: Šefr Igor, ČTK

VIDEO: V Praze bude v září k vidění modrý Mauritius

Do Prahy se v září dostane zřejmě nejslavnější známka světa modrý Mauritius. Bude součástí expozice britské královské sbírky na filatelistické výstavě Praga 2008. Sbírky ze 61 zemí budou pojištěny na miliardu korun. Uvedli to zástupci České pošty.

Modrý Mauritius Foto: Šefr Igor, ČTK
VIDEO: V Praze bude v září k vidění modrý Mauritius

Vedle modrého Mauritia bude na výstavě k vidění i Mauritius v červeném provedení a například také černá jednopencovka, která byla v době svého vydání v roce 1840 první nalepovací známkou světa. Největší vystavovanou raritou českého Poštovního muzea bude osmdesátiblok modrých Merkurů, který opouští trezor jen ve výjimečných případech.

Výstava se uskuteční od 12. do 14. září v Průmyslovém paláci pražského Výstaviště. Na 2000 výstavních rámů zaplní 528 soutěžních souborů. Soutěžit budou ve čtyřech třídách. Podmínkou účasti bylo ocenění exponátů na mezinárodní akci v posledních deseti letech, tedy v době od poslední výstavy Praga 1998.

První celosvětová výstava známek se konala v Praze v roce 1962. Postupně se k Praze připojovala další města, jako je Londýn, Paříž, Vídeň, Washington, Peking nebo Tokio. Od roku 1968 se výstava koná v Praze pravidelně vždy po deseti letech.

Akci bude doprovázet 11. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel a nově také virtuální svět známek Exponet, který na počítačích nabídne i ty známky, které se do Prahy nedostaly. Součástí výstavy bude dětská pošta, přeprava zásilek horkovzdušným balónem nebo historickým dostavníkem.

Ženy a děti budou mít vstup zdarma, jednodenní vstupné bude 80 korun, permanentka vyjde na 200 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků