Hlavní obsah

VIDEO: V Austrálii našli amatérský film s Marilyn Monroeovou

V Austrálii byl nalezen krátký amatérský film zachycující slavnou hollywoodskou herečku Marilyn Monroeovou při scénách z jednoho z jejích nejslavnějších filmů Někdo to rád horké.

VIDEO: V Austrálii našli amatérský film s Marilyn Monroeovou

Snímek dlouhý 2,5 minuty bude nabízen v dražbě a očekává se, že by mohl vynést 16 000 až 25 000 dolarů (asi 274 000 až 430 000 Kč). Oznámil to australský dražební dům Leski Auctions, který dražbu uskuteční.

Osmimilimetrový film ukazuje herečku a její dva filmové partnery, Tonyho Curtise a Jacka Lemmona, vystupující na scéně v San Diegu. Trojice tam v roce 1962 předváděla některé scény z kultovního snímku, vzniklého v roce 1959. Záběry natočil jistý důstojník amerického námořnictva z prvních řad diváků, do Austrálie svitek uložený stále ještě v originální krabičce přivezla jeho dcera.

"Záběry s Marilyn Monroeovou jsou na trhu stále žádané, zřídka však najdeme tak kvalitní a s takovými scénami," prohlásil Charles Leski z aukčního domu. Obdobný film, amatérské záběry z natáčení filmu Mustangové (The Mistifs, 1962), se ve Spojených státech vydražil za 60 000 dolarů (asi jeden milión Kč), připomněl Leski.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků