Hlavní obsah
Albrecht Dürer: Růžencová slavnost Foto: ČTK

Velké výstavy starých mistrů táhnou

V neděli skončila ve Frankfurtu nad Mohanem ve Städelově muzeu výstava o díle renesančního malíře Albrechta Dürera. Přišlo se na ni podívat čtvrt miliónu návštěvníků, i když kritici výstavě vyčítali, že je sice atraktivní, ale mělo tam být více obrazů, což byla pravda.

Albrecht Dürer: Růžencová slavnost Foto: ČTK
Velké výstavy starých mistrů táhnou

Pořadatelé se opět přesvědčili o tom, že výstavy starých mistrů táhnou publikum a jsou nesmírně zajímavé pro turistický ruch. Každý čtvrtý návštěvník přijel z ciziny.

O tom, že zájem o Dürera nebyl náhodný, svědčí statistika: ve stejném muzeu navštívilo výstavu Rembrandta v roce 2003 245 tisíc návštěvníků, Cranacha na přelomu roku 2007/08 205 tisíc zájemců a Botticelliho v roce 2009 367 tisíc diváků.

Frankfurt již letos na podzim chystá další atrakci – výstavu o tzv. Podunajské škole 16. století s mistry, jako byl malíř Albrecht Altdorfer nebo řezbář monogramista IP, který svá největší díla vytvořil pro české zákazníky za vlády jagellonských králů.

Spoluautorem chystané akce je i český historik umění Jiří Fajt, který má už tři čtvrtě roku dekret na místo generálního ředitele pražské Národní galerie, ale jeho nástup se stále oddaluje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků