Hlavní obsah
Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák Foto: archiv, Právo

V pražské Lucerně se představí projekt Vivaldianno

Ve Velkém sále pražské Lucerny se ve čtvrtek představí projekt houslisty Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy ze skupiny Lucie Michala Dvořáka s názvem Vivaldianno MMXII. Projekt moderně pojaté klasické hudby, který se poprvé objevil v roce 2008 v podobě CD Vivaldianno MMVIII, se objeví v prestižním prostoru Lucerny poprvé.

Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák Foto: archiv, Právo
V pražské Lucerně se představí projekt Vivaldianno

Na koncertu zazní skladby ze všech projektů Vivaldianno, japonská flétna v podání Vladislava Matouška, didgeridoo Ondřeje Smeykala, akordeon Karla Maříka, Heroldovo kvarteto, zazpívá Lenka Nová a španělská vokalistka Carmen Sistaová, vystoupí rapper Henry D, perkusista Miloš Vacík a další. Svěcený se ujme moderování celého večera. Tvůrci nevylučují, že z koncertu vznikne zvukový záznam.

Album Vivaldianno MMXII vyšlo loni. Na vydání CD navázalo Vivaldianno Tour 2012. Ve 12 skladbách se hlavní protagonisté projektu nechali inspirovat zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů nejen nadčasovou hudbou Antonia Vivaldiho, ale také Bachem a Mozartem, houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem i argentinským hudebním mágem Astorem Piazzollou.

Vivaldianno provází velký zájem diváků a posluchačů. Prvního CD Vivaldianno MMVIII z roku 2008 se prodalo 35 000 nosičů. Vyprodané turné po 15 českých městech, Vivaldianno Tour 2010, si nenechalo ujít přes 20 000 diváků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků