Hlavní obsah
The Gaslight Anthem jsou z New Jersey. Foto: archiv The Gaslight Anthem

V pondělí se v Praze představí hvězdní The Gaslight Anthem

Americká rocková skupina The Gaslight Anthem, která doma i v Evropě platí za talentovanou a populární formaci, vystoupí v pondělí 15. června v pražském klubu Roxy. Vstupenky na koncert jsou stále k dispozici.

The Gaslight Anthem jsou z New Jersey. Foto: archiv The Gaslight Anthem
V pondělí se v Praze představí hvězdní The Gaslight Anthem

Čtveřice The Gaslight Anthem pochází z New Jersey, kde vznikla v roce 2006. Debutovala o rok později kolekcí Sink Or Swim a v témže roce hostovala na turné kapely Social Distortion i koncertě Bruce Springsteena v Hyde Parku. V roce 2008 se stala první kapelou, kterou dal britský hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní předtím napsal jediné slovo. Vysvětlil to prohlášením: „Tohle je kapela, o které v roce 2008 ještě hodně uslyšíme.“ Bylo to tak.

Skupina vydala druhé album The ’59 Sound a otevřela si cestu k největším evropským festivalům. Následující album dostalo název American Slang a o pár měsíců později se The Gaslight Anthem zavřeli do studia s producentem Brendanem O’Brienem, s nímž pořídili kolekci Handwritten. Posledním zářezem do diskografie je loňská nahrávka Get Hurt, kterou produkoval Mike Crossey. S ní se kapela definitivně vydala z klubových pódií na větší.

V Praze její koncert otevře další americká skupina The Scandalls. Její set začne již kolem devatenácté hodiny, kolem osmé začnou The Gaslight Anthem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků