Hlavní obsah
Joanne K. Rowlingová iniciovala soutěž ilustrací. Foto: ČTK/AP/Christophe Ena

V nové knize Rowlingové jsou také obrázky českých dětí

Vychází nový pohádkový příběh britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové Ickabog. V knize jsou ilustrace nakreslené dětmi, také českými. Nakladatelství Albatros totiž o obrázky v létě vyhlásilo soutěž a vybrané poslalo spisovatelce.

Joanne K. Rowlingová iniciovala soutěž ilustrací. Foto: ČTK/AP/Christophe Ena
V nové knize Rowlingové jsou také obrázky českých dětí

Ickabog je původní pohádka, kterou Rowlingová napsala před více než deseti lety a četla ji před spaním svým dvěma mladším dětem. Nejprve si myslela, že příběh budou znát právě jen ony, ale během pandemie covidu-19 se rozhodla, že jej vydá, aby pobavila děti, rodiče a všechny, kdo museli zůstat doma.

„Letos na jaře došlo k uzavření společnosti. Zejména pro děti to bylo velmi těžké, tak jsem si znovu přečetla Ickaboga, něco jsem přepsala a rozhodla se ho zveřejnit online pro děti, které uvízly doma. Také jsem si řekla, že by bylo úžasné, kdyby mi děti příběh ilustrovaly, a tak jsme spustili ilustrační soutěž Ickabog, kterou provozovali moji vydavatelé v celém světě,“ napsala Rowlingová na svém webu.

Od 18. srpna byly také na stránkách Albatrosu zveřejňovány postupně všechny kapitoly knihy, a děti si je tak mohly přečíst a inspirovat se ke svým kresbám. Ty byly v říjnu zaslány do Anglie. Kniha se čtyřiatřiceti nejlepšími dětskými ilustracemi vyšla včera a spisovatelka se rozhodla celý autorský honorář věnovat na projekty, které pomáhají lidem nejvíce zasaženým pandemií, ve Velké Británii i v zahraničí.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků