Hlavní obsah

V nominacích na Czech Grand Design Eva Jiřičná i Robert Vano

Akademie designu oznámila nejužší nominace na tuzemské výroční ceny Czech Grand Design za rok 2009. Jména vítězů budou známa během ceremoniálu, který se bude konat 6. března v pražském Stavovském divadle. Letos poprvé se bude udělovat Cena veřejnosti.

V nominacích na Czech Grand Design Eva Jiřičná i Robert Vano

V kategorii Designér roku se utkají Lucie Koldová za návrh stolu Treasury Table, systém Cheeky Boxes a křeslo pro Vienna Design Week, René Šulc za kolekci svítidel pro společnost Lucis, lampu Verso a křeslo Swing a studio HipposDesign za mobiliář Národní technické knihovny v Praze a vázu Fogo. Lucie Koldová je společně s návrhářkou Zuzanou Kubíčkovou a designérkou Klárou Šumovou rovněž v nominaci na Objev roku.

Do finále sekce Módní designér roku se dostali architektka Eva Jiřičná za kolekci šperků, Jakub Polanka nebo studio Chatty. V kategorii Grafický designér roku byli vybráni Petr Babák a studio Laboratoř, Štěpán Malovec a studio Oficina. Laureátem či laureátkou titulu Fotograf roku se stane Ester Havlová, Bára Prášilová, nebo Robert Vano.

Z dvanácti nominovaných na Obchod roku vybrala odborná porota do finále prodejny Futurista Universum, mminterier a Simple Conceptstore, v sekci Výrobce roku pak firmy Beznoska, Botas a Elton hodinářská.

Dále bude předána „vstupenka“ do Síně slávy a ocenění Grand designér roku – pro tvůrce, jenž získá v souhrnu největší počet nominací. Novinkou letošního ročníku je vyhlášení kategorie Cena veřejnosti.

O vítězi mohou lidé rozhodovat napříč kategoriemi, a to do 28. února prostřednictvím SMS hlasování či www.czechgranddesign.cz. Díla oceněných designérů budou vystavena od 10. do 21. března v UPM v Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků