Hlavní obsah
Generální ředitel Národní galerie Milan Knížák Foto: Třeštík Jan, ČTK

Umělci vybraní Knížákem do Benátek odmítli účast

Výběrové řízení na expozici v národním pavilonu na 54. bienále výtvarného umění v Benátkách v roce 2011 nemá vítěze. Komise odborníků doporučila Národní galerii projekt výtvarníka Dominika Langa, generální ředitel galerie Milan Knížák ale vybral projekt jiných umělců, ti na protest proti takovému postupu účast v Benátkách odmítli, řekl Vasil Artamonov, jeden z umělců, kteří účast odřekli.

Generální ředitel Národní galerie Milan Knížák Foto: Třeštík Jan, ČTK
Umělci vybraní Knížákem do Benátek odmítli účast

Národní galerie vzala doporučení komise na vědomí, rozhodla se ale jinak. "Generální ředitel po důkladném posouzení obou projektů a zvážení všech skutečností s nimi souvisejících vybírá projekt Vasila Artamonova, Alexey Klyuykova, Pavla Sterece," uvádějí webové stránky Národní galerie.

Trojice umělců vybraných Knížákem s takovým postupem nesouhlasí, proto se rozhodli účast v Benátkách odmítnout. "Nám je to velmi líto, ale situace je taková, že principiálně to nelze přijmout," řekl Artamonov.

Knížákovým postupem je rozhořčena také komise. "Stanovisko většiny členů komise je nesouhlasné s postupem Národní galerie," řekl zástupce komise Václav Magid. Více prý sdělí v odpoledním prohlášení médiím.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků