Hlavní obsah
Iustrační foto. Foto: Policie ČR

Tomáš Vorel chystá na jaro film Skřítek

Premiéru svého nového filmu Skřítek ohlásil na 17. března 2005 režisér Tomáš Vorel. Tvůrce jednoho z divácky velmi úspěšných filmů Cesta z města a netradičního dokumentu Z města cesta se v něm po letech vrací k žánru grotesky, jímž se proslavil v příběhu Výlet na Karlštejn, jež je součástí filmu Pražská pětka.

Iustrační foto. Foto: Policie ČR
Tomáš Vorel chystá na jaro film Skřítek

Vesnická rodinka, kterou známe z filmu Cesta z města, se přestěhovala za lepším do malého města. Otec (Bolek Polívka) pracuje jako řezník v masokombinátu, matka (Eva Holubová) je zaměstnaná jako pokladní v supermarketu. Jejich dcera v podání Aničky Marhoulové chodí na základní školu, ale technické předměty jí nejdou a nebaví ji. Má kvůli tomu neustálé problémy s třídním profesorem (Tomáš Hanák).

Syn (Tomáš Vorel ml.) zase studuje střední potravinářské učiliště, aby se podle přání otce stal také řezníkem, ale je fyzicky slabý, navíc vegetarián, anarchista a kuřák marihuany, což je zdrojem věčných konfliktů. Do problémů celé rodiny se motá ještě jakýsi Skřítek, který vylezl z lesa a veškeré vážné situace obrací v absurditu a humor.

Ve filmu dále hrají Ivana Chýlková, Jiří Macháček, Jan Kraus, Petr Čtvrtníček, Tomáš Vorel a další, za kamerou stál Marek Jícha.

Skřítek je groteska, takže dialogy jsou nahrazeny citoslovci, ruchy jsou stylizované, a co neřeknou zvuky, sdělí divoká i infantilní, ponurá i mysticky zádumčivá hudba (MIG 21). Celý příběh je pestrou kaskádou gagů, skečů a tragikomických situací. "Troufám si tvrdit, že ve filmu není chvíle, kdy by se divák nesmál nebo neplakal," říká režisér Tomáš Vorel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků