Hlavní obsah
 

Tomáš Pastrňák natočil na Islandu atmosférický videoklip k písni Lodička

Písničkář Tomáš Pastrňák vydává videoklip k nové skladbě Lodička. S režisérem Tomášem Krejčím natočili na Islandu citlivý příběh vykreslený na pozadí divoké přírody. Píseň vznikla pod producentským vedením Borise Carloffa a je první vlaštovkou z připravovaného alba. Klip má na Novinkách.cz premiéru.

 
Tomáš Pastrňák natočil na Islandu atmosférický videoklip k písni Lodička

Nahrávka se pohupuje na vlnách představivosti. Lodička je o hledání, o komunikaci ve vztazích blízkých i vzdálených, hlubokých i povrchních. Oceán symbolizuje nekonečnou a nevyzpytatelnou síť, ve které se člověk snadno utopí, neumí-li plavat či plout.

„Videoklip je parafrází na utápění se v moři sociálních sítí. Jsem vděčný, že mi Tomáš umožnil natočit zrovna tenhle videoklip na Islandu, kde síla přírody znamenitě podtrhuje téma písničky,“ komentuje spolupráci režisér Krejčí.

Pastrňák strávil na Islandu přibližně čtyřicet hodin a za tu dobu stihl úctyhodnou řadu věcí. „Kromě natáčení, přesunu na lokace, rychlého jídla a krátkého spánku jsem narazil na pět věcí, které jsem nikde jinde na světě neviděl, a to už jsem toho hodně procestoval,“ říká.

Tomáš Pastrňák na Islandu.

Foto: archiv umělce

„Černý písek na pláži, ledové kry plující v moři, tuleni na dohled a trochu i na dosah, nahoře polární záře a dole krajina téměř bez stromů. Takový si budu pamatovat Island,“ dodává.

Divoká příroda, teplota kolem pěti stupňů Celsia, začínající podzim a silný vítr. Takové podmínky panovaly na ostrově omývaném Golfským proudem během filmování.

Pastrňák tvoří společně s básníkem Igorem Malijevským, který pro něj píše většinu textů. Usměvavý písničkář vydal již dvě alba a pozvolna kráčí ke třetímu, jež by mohlo spatřit světlo světa v příštím roce.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků