Hlavní obsah

Tom Jones vystoupí v Praze

V pražské O2 Areně, které je domovem hokejové Slávie, vystoupí 10. listopadu britský zpěvák Tom Jones, přezdívaný tygr z Walesu. Oznámila ve středu to agentura Live nation, s tím, že vstupenky v ceně 990 až 1990 korun se prodávají od 5. srpna. Tom Jones v Praze vystoupí v rámci turné k albu 24 Hours.

Tom Jones vystoupí v Praze

Tom Jones už v druhé polovině 60. let. V repertoáru ovlivněném soulem stavěl na silném plném podmanivém barytonu. Prorazil v roce 1965 s písní It´s Not Unusual, která mu pomohla k ceně Grammy. Po prvním hitu přišly další, jako byla Delilah nebo Green Green Grass of Home. Na počátku sedmdesátých let však jeho sláva pohasíná. V závěru sedmdesátých let se proto přeorientoval na country a více se věnoval i herecké kariéře v televizi.

Nikdo nečekal, že by se ještě někdy vrátil na špičku. To se mu povedlo v roce 1999 s albem Reaload, kde spolupracoval s interprety o jednu až dvě generace do dvě generace mladšími, jako byli Robbie Williams, Portishead nebo Stereophonics a Petenders. Americký prezident Bill Clinton ho dokonce pozval na oslavy milénia.

Nešlo však o ojedinělé vybočení, tygr z Walesu ukázal, že se v moderním soundu cítí jako ryba ve vodě, což mu takový Karel Gott, který začínal v téže době, může jen závidět. Dál spolupracoval s tvůrci vytvářejícími současný sound. Album Mr. Jones z roku 2003 produkoval Wyclef Jean. Jeho píseň Sex Bomb se o rok později stala klubovým hitem.

Loňské album 24 Hours sice má retro ladění, přesto však netkví v minulosti.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků