Hlavní obsah
The Beach Boys Foto: Profimedia.cz

Před pár lety by nikdo nevěřil, že je to možné. Velký symbol Ameriky šedesátých let, skupina The Beach Boys, znovu vystupuje a dokonce jede na turné do Evropy.

The Beach Boys Foto: Profimedia.cz
The Beach Boys jedou do Evropy

The Beach Boys slaví padesát let od založení skupiny na turné, které zahájili v Arizoně v dubnu. Je to poprvé od šesté dekády, co s nimi vystupuje i zakládající člen Brian Wilson.

Kdysi se proslavili dokonale vyladěnými vícehlasy a uvolněnou náladou plážových hitů Good Vibrations, Sloop John B, Then I Kissed Her, Wouldn't It Be Nice, I Get Around, Surfin' USA, Barbara Ann, California Girls nebo Fun Fun Fun.

Na turné nyní vyjeli s Wilsonem Mike Love, Al Jardine, Bruce Johnston a David Marks. Wilsonovi bratři Dennis a Carl, kteří patřili k sestavě v začátcích, zemřeli již před lety.

Po úspěchu v šedesátých letech podlehl Brian Wilson vážným psychickým problémům, potýkal se s drogami a s bývalými kolegy měl špatné vztahy. Pokoušel se také o sólové projekty.

Skupina se má zastavit například 23. července v Barceloně, 26. července v Římě, 27. července v Miláně, 29. července ve švédském Gothenburgu a 31. července v norském Oslu. Nejblíže bude v Německu - 3. srpna v Berlíně, 4. srpna ve Stuttgartu a 5. srpna v Monchengladbachu. Koncert v Česku není v plánu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků