Hlavní obsah
 

Support Lesbiens přicházejí s halloweenským videoklipem k písni White Lines

Písnička White Lines, která ve svém textu popisuje temné tempo nočního života v metropolích, měla původně okořenit hudební sety na letních koncertech kapely. Mnohé z nich ale byly zrušeny, a tak si skladba šla vlastní cestou. Nový rozměr jí dal nový videoklip, který má na Novinkách.cz premiéru.

 
Support Lesbiens přicházejí s halloweenským videoklipem k písni White Lines

„White Lines jsme napsali na konci prvního lockdownu, kdy nám už opravdu začal chybět noční život,“ přibližuje okolnosti vzniku skladby zpěvák a autor textu Dušan Marko. „Někdy prostě potřebujete vypnout, zapomenout na dobré vychování a vyrazit do ulic. A přesně tak zní i písnička, přesně tak, jak jsme se cítili. Temně. Nakonec se tematicky spojila i s Halloweenem, což je vidět ve videoklipu. Navíc refrén koresponduje i s touhle dramatickou dobou.“

Svou motivaci ke vzniku skladby popisuje i autor hudby Radek Tomášek: „Vždycky mě fascinovala duchařská tematika v hudbě. Pamatuji si, jak jsem si jako kluk pouštěl z vinylu Thriller do sluchátek furt dokola. Před dvěma lety jsem objevil kapelu Ghost a úplně mě rozsekala. Ta temná teatrální nálada mě paradoxně zalila pozitivnem. Chodím běhat do roztockého lesa, kde jsou na jednom místě uprostřed dveře. Jednou jsem doběh k nim, otevřel je a prošel... A tak vznikla tenhle píseň.“

V souladu s textem je i vizuální podoba skladby sladěná s jejím poselstvím. Veškeré obrázky kreslil a animoval ručně tvůrce klipu Matyáš Vorda. Techniku animace zvolil přesně tak, jak se to dělalo v začátcích animovaného filmu, ze kterých si bral inspiraci. Video odkazuje na dobu němých černobílých filmů, kdy vznikaly první příběhy s Mickeym Mousem, či Merrie Melodies.

„Text písně jsem si interpretoval jako pokoušení vůle, svádění k něčemu nebezpečnému, něčemu zakázanému. Něčemu, co přes zdánlivé krátkodobé uspokojení či zábavu, vede k tragédii. Proto jsem v lyric videu použil postavy, jako jsou kostry, rakve, či jiné hororové výjevy, které se ale záměrně tváří na první pohled přátelsky, naivně, až dětsky. Vypadají, že s nimi bude zábava, ale pozor, jsou to pořád jen smrťáci,“ vysvětluje zpracování videa Vorda.

Singl a videoklip White Lines je také signálem vzniku nového alba, které kapela plánuje vydat v příštím roce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků