Hlavní obsah

Sum 41 táhnou dobře i ve třech

Kanadská poppunková parta Sum 41 vydává už pátou kolekci. Pojmenovala ji Underclass Hero a dvě skladby na ní mají vedle fanoušků zcela konkrétní adresáty. V So Long Goodbye se nynější trojice rozloučila s bývalým kytaristou Davem "Brownsoundem" Bakshem, který loni sestavu opustil. Skladbu With Me napsal zpěvák Deryck Whibley pro svou životní souputnici, zpěvačku Avril Lavigne.

Sum 41 táhnou dobře i ve třech

Sum 41 se vrátili do doby kolem vydání počinů All Killer No Filler (2001) a Does This Look Infected? (2002). Vycházejí tedy více z punkrocku typu Green Day nebo The Offspring. Rozžehnali se s příklonem k metalu, který byl patrný na albu Chuck (2004). Není divu, při jeho propagačním turné se málem rozpadli.

Stálo je to jednoho člena, leč současně si uvědomili, kde se cítí pevnějšími v kramflecích. Proto je vedle překvapivě dychtivých i naléhavých balad With Me a Best Of Me na desce zástup řízných punkových vypalovaček, z nichž vyčnívá úvodní Underclass Hero a vlastně celá první půlka kolekce. V March Of The Dogs Deryck Whibley zpívá: "Dámy a pánové, prezident Spojených států je mrtev." Další příspěvek k diskuzi umělců o politické aroganci mladého Bushe.

"Chtěl jsem metaforicky říct, jak je Bush neefektivní a nekompetentní," tvrdí zpěvák. Underclass Hero je deska v tradičním stylu Sum 41. Návrat k základní poloze byl logický a smysluplný. Oživili svůj starý zvuk a nadto je album dynamické i pestré (smyčce v So Long Goodbye). Není to zásadní stylový průlom, ale dobrou pozici na scéně uhájili i ve třech.

Sum 41: Underclass Hero Universal Music, 51:56

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků