Hlavní obsah
 

Stingův lodní muzikál končí. Ameriku nezajímá

Ani největším hvězdám se nedaří vždycky. Důkazem je Stingův muzikál The Last Ship, který budí na Broadwayi rozpaky. Specifický britský folklórní styl nezaujal a 24. ledna muzikál končí.

 
Stingův lodní muzikál končí. Ameriku nezajímá

Muzikál vychází ze Stingova dětství, odehrává se v loděnicích v severní Anglii. Přestože se Sting rozhodl muzikál podpořit tím, že v něm bude sám hrát, nepodařilo se nalákat dost lidí.

Problém jistě nebude v tom, že by byl Sting špatný zpěvák, ale spíše ve stylu, který zvolil. Muzikál je převážně akustický a folkový. Housle, mandolína, dudy a chlapský zpěv loďařů zaujmou milovníky britského folklóru, ale popového  posluchače moc ne. Většina písní je baladická a velmi pomalá.

Příběh se odehrává ve Wallsendu v osmdesátých letech, kdy anglické loděnice začaly upadat, a Sting ho napsal ve spolupráci s Johnem Loganem, který se podílel na bondovce Skyfall.

„The Last Ship se bude hrát na Broadwayi naposledy v sobotu 24. ledna,” uvedli producenti. Muzikál, jehož příprava na Broadwayi stála více než 15 miliónů dolarů, vydělal minulý týden zhruba 953 tisíc dolarů a vyprodáno nebylo. Muzikál Wicked vydělává ve stejné době 2,7 miliónu dolarů a Lví král 2,5 miliónu.

Muzikál The Last Ship měl premiéru teprve 26. října a dočkal se vlažnějších recenzí. Má prý i trochu zmatený příběh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků