Hlavní obsah
Herečka Renée Zellwegerová Foto: Reuters

Slovenská hudba k filmu Renée Zellwegerové vyvolala žalobu

Firma Paramonut Pictures má nečekaný problém. Hudba k novému filmu Renée Zellwegerové Same Kind of Different as Me se totiž natáčela na Slovensku. Americká federace hudebníků teď žaluje Paramount Pictures, protože tím prý porušili kolektivní smlouvu. Paramount se údajně zavázal, že filmy produkované v USA a v Kanadě budou ve stejných zemích opatřeny i hudbou.

Herečka Renée Zellwegerová Foto: Reuters
Slovenská hudba k filmu Renée Zellwegerové vyvolala žalobu

V poslední době jde už o druhou podobnou žalobu muzikantů proti filmovému průmyslu. Protože orchestry v Evropě jsou často lepší a o dost levnější než v Americe, Hollywood se snaží točit hudbu mimo USA. Problém se týká třeba i známých filmů jako Interstellar, Robocop a Carrie.

„Pár týdnů poté, co jsme podali žalobu na Paramount za vyvážení práce u jiných filmů, udělali to zase. Ta totální neúcta k hudebníkům je ostudná, nejde o nic jiného než nenasytnost korporací,” řekl šéf sdružení Ray Hair.

Film Same Kind of Different as Me režíroval Michael Carney a hlavní role dostali Greg Kinnear, Renée Zellwegerová a Jon Voight. Do kin půjde příští rok v dubnu. Natáčel se v Americe, ale soundtrack vznikal v Bratislavě.

Muzikanti požadují finanční náhradu, firma Paramount Pictures to zatím nekomentovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků