Hlavní obsah

Skonal herec malých rolí Stanislav Štícha

Ve věku 68 let zemřel 31. ledna herec Stanislav Štícha. Oznámil to v pátek pražský Činoherní klub, kde Štícha od roku 1975 pracoval jako spolehlivý inspicient, precizní organizátor divadelních zkoušek a nadšený herec malých rolí. Několikrát se objevil také na filmovém plátně.

Skonal herec malých rolí Stanislav Štícha

"Seznam Stanleyho rolí v našem divadle je bohatší než u leckterého z protagonistů. Pravda je, že v něm převažují postavy, které se často jmenují policista, saniťák, zřízenec, podomek, majordomus či školník," uvedla tato pražská scéna ve smutečním oznámení. Upozornila, že dokázal vytvořit i role, které měly pro chod inscenace zásadní význam.

"Policajt v Hejtmanovi z Kopníku, Siegfried v inscenaci Obsluhoval jsem anglického krále, Robert Vosyka ve Vodním družstvu, kavárník Saifi v Návratu do pouště, Novotný v Deskovém statku, Andrea v Masce a tváři nebo Obdivovatel duchů v inscenaci U kočičí bažiny. To byly úkoly, ve kterých prokázal skutečný herecký talent, velmi původní a osobitý, vycházející z jeho opravdu bohaté a originální lidské osobnosti," píše se v oznámení.

Stanislav Štícha

Stanislav Štícha se narodil v roce 1942 v Praze a už jako čtrnáctiletý hrál na Žižkovské malé scéně.

Po vojně studoval na hudebně-dramatickém oddělení konzervatoře. Před příchodem do Činoherního klubu působil osm let v Chebu.

Ve filmu hrál od poloviny 70. let epizodní role, loni se objevil v televizním seriálu Okresní přebor.

Poslední rozloučení se bude konat 8. února od 12 hodin v Malé obřadní síni strašnického krematoria v Praze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků