Hlavní obsah

Shark Tale

Oscar, malá rybka, která samou upovídaností pusu nezavře, má ctižádost pohybovat se v nejvyšších společenských vrstvách. Lennymu, velkému bílému žralokovi, způsobila citlivá povaha životní problém, který drží ve velké tajnosti: je totiž vegetarián.

Shark Tale

Shark Tale/Příběh žraloka
Premiéra v ČR: 14. října 2004
Distribuce: Bontonfilm
Návštěvnost 2004 v ČR: 167 190 diváků

Poté, co pravda vyjde najevo, stane se Oscar následkem velké lži pochybným hrdinou. Přesto se právě tehdy Oscar a Lenny stanou dobrými přáteli. Postavičkám propůjčili hlasy známí herci: Will Smith Oscarovi - podvodníčkovi, kterému se až doteď vždy podařilo vyklouznout z nesnází, Robert De Niro Donu Linovi, velkému bílému žralokovi, který zaujímá nejvyšší postavení v potravinovém řetězci na Útesu; Renée Zellwegerová mluví za krásnou andělskou rybu Angie, která skrývá Oscarovo tajemství, Angelina Jolie dala hlas femme fatale Lole, dračí rybě, která využívá své ženské půvaby k získání všeho, co si přeje, Jack Black mluví roli velkého bílého žraloka Lennyho - syna Dona Lina, který je tajným vegetariánem, a režisér Martin Scorsese hovoří za Sykese, nadutou velkou rybu, jež je plná ohně a nikdy nevynechá příležitost někoho pomluvit.

Film režíroval Vicky Jenson, Bibo Bergeron a Bob Letterman podle scénáře Michaela J. Wilsona a Boba Lettermana.Producenty jsou Bill Damaschke, Janet Healyová a Alison Lyon Seganová spolu s koproducentem Jeffreym Katzenbergem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků