Hlavní obsah
Především čtenářky se vrhly na knížky E. L. James. Foto: Profimedia.cz

Sex prodává. Tři první příčky žebříčku loni obsadily knihy E. L. James

Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů svobody - všechny tituly jsou od E. L. James a obsadily první, druhé i třetí místo v žebříčku prodejnosti knih za rok 2013.

Především čtenářky se vrhly na knížky E. L. James. Foto: Profimedia.cz
Sex prodává. Tři první příčky žebříčku loni obsadily knihy E. L. James

Za vlnou erotiky se umístil čtvrtý Dan Brown (Inferno), pátý Zdeněk Svěrák se svou nostalgickou prózou Po strništi bos a až poté následují romány zdánlivě nejprodávanějšího autora současnosti – Jo Nesbo a jeho Švábi a Netopýr.

Do první desítky se vešel ještě ne až tak úspěšný Můj život po životě Michala Viewegha, Levhart (opět Nesbo) a Písečný muž (Lars Kepler).

Celkem dobře se prodává také vzpomínání Olgy Matuškové Waldemar a Olga – Zákulisí našeho života, Prázdné místo J. K. Rowlingové a Rukopis nalezený v Akkonu od Paula Coelha. Následují historické příběhy Vlastimila Vondrušky jako Přemyslovská epopej IV a Přemyslovská epopej III. Mezi dětskými knihami loni vítězil Kinney Jeff a jeho Deník malého poseroutky 7.

TOP 5

Padesát odstínů temnoty - E. L. James

Padesát odstínů šedi - E. L. James

Padesát odstínů svobody - E. L. James

Inferno - Dan Brown

Po strništi bos - Zdeněk Svěrák

Svaz českých knihkupců a nakladatelů neuvádí počet prodaných kusů. Dalším problémem je, že většina knihkupců není ochotná spolupracovat na žebříčcích prodejnosti. V současnosti nejsou k dispozici ani čísla o oficiálně prodaných elektronických knihách a už vůbec ne o pirátsky stažených titulech, kterých může být více než oficiálních.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků