Hlavní obsah
Lucie Bílá při pátečním natáčení role víly Foto: Archiv/Bioscop, Právo

Ruku k natáčení Autopohádek přiložila i Lucie Bílá

Břetislav Pojar, František Váša, Michal Žabka a Libor Pixa, čtyři čeští animátoři, pracují na filmové podobě Autopohádek spisovatele Jiřího Marka. V pátek natáčela v pražském studiu Soundsquare roli víly z epizody Účetní a víla zpěvačka Lucie Bílá.

Lucie Bílá při pátečním natáčení role víly Foto: Archiv/Bioscop, Právo
Ruku k natáčení Autopohádek přiložila i Lucie Bílá

Producent filmu Michal Podhradský řekl: „Paní Bílá měla zpoždění přes dvě hodiny. Ale jakmile do temného nahrávacího studia vstoupila, jako by vyšlo sluníčko. Neuvěřitelná atmosféra, úsměvy, pohoda. Asi začnu věřit na léčitelské schopnosti.“

Lucie Bílá jen s úsměvem podotkla: „Víla, to jsem vlastně trochu já…“ Jejím partnerem v dialogu bude herec Viktor Preiss. U mikrofonu se ale v pátek nesešli. Premiéru Autopohádek plánuje distribuční společnost Bioscop na březen letošního roku. Nebude to přitom poprvé, co se dočkají filmového zpracování. Již v roce 1983 podle nich natočil hraný film nazvaný Automärchen východoněmecký režisér Erwin Stranka, jinak absolvent pražské FAMU.

Chinaski na turné s Autopohádkami

V letech 2004 a 2008 je pak na album namluvili členové skupiny Chinaski. Již tehdy byla hereckým hostem ve studiu Lucie Bílá. Kapela vyrazila v roce 2009 s Autopohádkami na divadelní turné a získala na něm na svou stranu značnou část dětského i dospělého publika. Zpěvák Michal Malátný ostatně Autopohádkám zůstal věrný a bude vypravěčem chystaného animovaného snímku.

Celovečerní povídkový film bude sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem.

O princezně, která se nesmála

První epizoda, inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animována poloplastickou technologií. Výtvarníkem je Pavel Koutský, který v příběhu animuje i snové představy.

Druhý příběh využije klasickou animaci loutek, třetí bude animován neobvyklou technologií papírové ploché loutky v reálném prostoru a čtvrtý se bude odehrávat v nedaleké budoucnosti. Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák, který pro ně prý chystá zajímavé herecké obsazení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků