Hlavní obsah
Poslední rozloučení s Luďkem Munzarem na zbraslavském hřbitově Foto: Michaela Feuereislová/Super.cz

Rodina se na Zbraslavi naposledy loučila s Luďkem Munzarem

Nejbližší rodina se v sobotu v pražské Zbraslavi rozloučila se zesnulým hercem Luďkem Munzarem. Pietní akt rozsypání popela se konal na tamním hřbitově. Přítomni byli mimo jiné jeho dcera Barbora, vnučka Anna nebo zeť a herec Martin Trnavský. Filmový a divadelní herec Munzar zemřel 26. ledna po dlouhé těžké nemoci, bylo mu 85 let. Munzar byl od roku 2014 čestným občanem Prahy 12.

Poslední rozloučení s Luďkem Munzarem na zbraslavském hřbitově Foto: Michaela Feuereislová/Super.cz
Rodina se na Zbraslavi naposledy loučila s Luďkem Munzarem

Rozptýlení ostatků se konalo na hlavní rozptylové loučce hřbitova u kostela svatého Havla nad Zbraslaví po poledni. Podle portálu Super.cz se piety účastnila nejbližší hercova rodina, chyběla však manželka Jana Hlaváčová.

Aktu se ujal zaměstnanec hřbitova, který popel rozptýlil v rohu loučky. Rodina následně přítomné fotografy požádala, aby ji nechali o samotě. Po zhruba dvou desítkách minut opustila rodina hřbitov.

Munzar zemřel v lednu po dlouhé těžké nemoci obklopen svou rodinou. Poslední rozloučení se následně uskutečnilo 1. února v Národním divadle v Praze. Tam dorazili jeho herečtí kolegové, letci, motoristé i veřejnost, kteří zaplnili historickou budovu Národního divadla.

Záznam: Pohřeb Luďka Munzara

Video: Novinky

Herec patřil přes tři dekády k oporám pražského Národního divadla a diváci jej znají z desítek televizních filmů a seriálů. Kromě toho se výrazně uplatnil v rozhlase a dabingu a důležité pro něj byly i jeho koníčky, létání a závodění v automobilových veteránech. Patřil k nemnoha umělcům, kteří nepodepsali takzvanou Antichartu odsuzující prohlášení Charty 77. Za rok 2011 obdržel cenu Thálie za celoživotní činoherní dílo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků