Hlavní obsah
Richard Gere Foto: Petr Horník, Právo

Richard Gere jako veterán z Vietnamu? Televize mu seriál zrušila

Seriál Bastards byl podle serveru The Wrap zrušen firmou Apple TV+. Slavný herec Richard Gere v něm chtěl hrát a současně si ho i produkovat.

Richard Gere Foto: Petr Horník, Právo
Richard Gere jako veterán z Vietnamu? Televize mu seriál zrušila

Scénář seriálu Bastards sepsal Howard Gordon podle izraelské předlohy Nevelot. Jde v něm o dva postarší válečné veterány, nejlepší kamarády, jejichž životy obrátí vzhůru nohama nešťastná autonehoda. Auto zabije ženu, kterou kdysi oba milovali. Jejich už tak silná životní hořkost se tím ještě znásobí a nenávist vůči bezohledné mládeži narůstá. Tak začíná série drastických událostí.

Richard Gere chtěl v seriálu hrát jednu z hlavních rolí a spoluprodukoval by ho s Howardem Gordonem a také s tvůrcem původní izraelské série Drorem Saboem, Leem Yardenim, Avim Nirem a dalšími. Původně šlo o izraelský román od Yorama Kaniuka, Dror Sabo natočil svou verzi příběhu v roce 2012.

Gerova verze se nyní točit nebude, ale nemusí to znamenat úplný konec. Podobné projekty se občas vracejí. Za dva, tři roky se může seriál objevit na jiné televizi.

Richard Gere na karlovarském festivalu, vpravo Jiří Bartoška

Foto: Jan Handrejch, Právo

Richard Gere, který byl mimo jiné i hostem karlovarského festivalu, hraje už od sedmdesátých let minulého století, ale světovou hvězdou se stal až díky romantické limonádě Pretty Woman v roce 1990. Zahrál si také ve filmech Křižovatka, První rytíř, Nevěsta na útěku, Chicago, Skandál a Tajná přání. V posledních letech nemá moc štěstí na kvalitní projekty a snaží se kromě hraní taky produkovat.

Internetová televize bez reklam Apple TV+ by chtěla konkurovat zavedeným službám jako Netflix, HBO GO a podobně. Začne vysílat v nejbližší době. Zatím neoznámila, kolik bude stát předplatné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků