Hlavní obsah
London Gramma vydali debutové album. Foto: Universal Music

RECENZE: Trip-hop London Grammar stojí na zpěvačce

London Grammar je rok existující kapela z britského Nottinghamu. Aktuálně přichází s debutovým albem If You Want, které nenechává ostrovní posluchače tak docela v klidu.

London Gramma vydali debutové album. Foto: Universal Music
RECENZE: Trip-hop London Grammar stojí na zpěvačce

London Grammar jsou zpěvačka Hannah Reidová, kytarista Dan Rothman a multiinstrumentalista Dot Major. První dva se potkali při studiích na univerzitě již v roce 2009, třetí jmenovaný se k nim přidal později.

Jejich album je zadumané, táhlé, sychravé, prostě atmosférické. Kapela se pohybuje v oblastech elektronického popu a trip-hopu, přičemž z nich odchází jenom sporadicky, spíše vzácně. Má jasně dané hudební téma a, bohužel, i atmosféru.

Obal alba London Grammar.

Foto: Universal Music

Písničky na desce jsou intimní. Zastřený alt Reidové nese napětí i v příběhu, přičemž někdy výraz zrazantní, jako by alespoň takto chtěl utéci stereotypu, který atmosféra desky přináší.

Reidová je pokladem formace. Její výraz připomíná Florence Welchovou, místy i Lanu Del Rey. Je v kapele klíčová a nápaditá hlasová malířka, která tak jednoznačně vytváří vizáž celých London Grammar.

Hudba za ní je totiž stylově obvyklá. Instrumentální toky skladby pak nejsou natolik nápadité, aby dokázaly téhle jistě talentované trojici přinést více pozitiv, než přinesla přítomnost kouzelné zpěvačky.

London Grammar: If You Want
Universal Music, 43:33

Celkové hodnocení: 65%

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků