Hlavní obsah
Představitelky hlavních hrdinek zleva Klára Melíšková, Pavla Tomicová a Alena Mihulová. Foto: Česká televize

RECENZE: Trapný padesátky balancují mezi vtipem a opravdovou trapností

Česká televize vsadila na tvůrčí hlas spisovatelky Ireny Obermannové, která napsala dvanáctidílný seriál Trapný padesátky o tématu jí blízkém. Začíná v pondělí ve 21.00 na ČT1. Trojice hlavních hrdinek právě překročila padesátku a snaží se o jediné – hlavně nebýt trapné.

Představitelky hlavních hrdinek zleva Klára Melíšková, Pavla Tomicová a Alena Mihulová. Foto: Česká televize
RECENZE: Trapný padesátky balancují mezi vtipem a opravdovou trapností

Seriál vás vtáhne do příjemného prostředí malebného bytu hlavních hrdinek Emy (Pavla Tomicová), Anči (Alena Mihulová) a Mii (Klára Melíšková). Podle autorů si svou padesátiletou trapnost užívají půvabně a spokojeně. Zbavily se veškerých zábran, jsou trapné na plné pecky a dělají klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné.

Avšak pohled tvůrců ne tak úplně odpovídá seriálové realitě. Přes skvělé výkony ústředních hereček to spíše působí, že tahle energická a bláznivá trojice si naopak není ochotná připustit, že už je jim padesát. Místo toho se chovají jako poblázněné iracionální puberťačky a v divákově oku jim to příliš nelichotí.

BLABL

Foto: Česká televize

Účel se tu trochu minul s účinkem a z pohledu do života hrdinek to vypadá, že padesátka je ten nejhorší věk vůbec. Deprese jsou na denním pořádku, v kapse s sebou vždy nosí zásobu antidepresiv a nevědí, jakým směrem se jejich život má dál ubírat.

Jaké to je být ženou v domácnosti, když nemáte manžela, milence ani děti, nebo sochařkou, která tvoří z odpadků? Nebude se čemu divit, když divákům bude hlavních hrdinek nakonec líto proto, že dopadly, jak dopadly.

Přestože Česká televize přislíbila jak ženskému, tak mužskému publiku komediální seriál, ve skutečnosti se jedná spíš o směs grotesky s reálnou trapností. Muži se na něj tak budou dívat pravděpodobně jen z donucení, ženy by snad uvítaly příjemnou oddychovku v případě, že by nepřemýšlely nad nepřítomnou pointou seriálu.

Celkové hodnocení: 40 % 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků