Hlavní obsah
Philip Kerr: Praha osudová Foto: nakladatelství Argo

RECENZE: Praha Heydrichovi osudná

Philip Kerr je britský autor, narozený v roce 1956, známý českému čtenáři z řady detektivních a politických thrillerů.

Philip Kerr: Praha osudová Foto: nakladatelství Argo
RECENZE: Praha Heydrichovi osudná

V románu Praha osudová posílá německého kriminalistu Bernharda Günthera do Prahy nedlouho předtím, než byl parašutisty popraven „třetí muž“ nacistické říše Reinhard Heydrich.

S pečlivostí historika a švihem autora dobrodružných příběhů podává Kerr obraz života v protektorátu Čechy a Morava, a kniha tak může posloužit i jako nenásilná učebnice dějepisu.

V roce 1941 nalezne v Praze smrt kapitán Albert Küttner, jeden z pobočníků zastupujícího říšského protektora Heydricha, který si mimo jiné jako nejvyšší šéf bezpečnostních složek říše povolává právě kriminalistu Günthera.

Pranic mu nevadí, že není nacista, ale ukládá mu jako profesionálovi, řešícímu vraždy v Berlíně té doby, pohlédnout za oponu nejvyšší moci a objasnit smrt v uzavřeném hotelu plném nacistů.

Očima svého hrdiny, jehož autor nechává ve svém díle řešit případy této doby stejně jako v časech předválečných, a dokonce i v letech studené války, hledí jak na tehdejší špičky SS a dalších složek německého státu, které mohly mít prsty v kapitánově smrti.

Hledí ale i na statečný československý odboj i zrůdný postup nacistů.

Je to velice dobrá a cenná detektivka.

Philip Kerr: Praha osudová
Argo, přeložil Martin Škapa, 358 stran, 398 Kč, e-kniha 198 Kč

Celkové hodnocení: 85 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků