Hlavní obsah

Punková world music? V pojetí Peyoti for President to dává smysl

Velký objev loňského roku Peyoti for President se zastaví 9. června v pražském Paláci Akropolis. Objeví se také na festivalu Colours of Ostrava.

Punková world music? V pojetí Peyoti for President to dává smysl

Skupina Peyoti for President začínala před pěti lety v Londýně. Od roku 2007 se propracovala k větším profesionálnějším koncertům (festivaly jako Glade a Glastonbury) a předskakovala slavnému Manu Chaovi. Oficiální dlouhohrající desku vydali až v roce 2009 a kritika je hned pasovala na velký objev world music.

Originální globální zvuk skupiny je dán i tím, že členové pochází z mnoha zemí (Kolumbie, Brazílie, Polska a Velké Británie). Šikovným namícháním samby, dubu, reggae, flamenka, rapu a počítačových samplů vytvořili hudbu na první poslech chytlavou a přitom mnohovrstevnatou a rytmicky i melodicky složitou.

Jejich punkový pohled se projevuje jak v živelnosti hudby, tak i v textech. Faktem je, že protikapitalistická agitka se už dlouho tak dobře neposlouchala.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků