Hlavní obsah
Tomáš Bárta: Bez názvu (výřez) Foto: Archiv Galerie Chodovská tvrz

První rozsáhlejší výstava Tomáše Bárty na Chodovské tvrzi

V pátek se koná autorská komentovaná prohlídka Tomáše Bárty v rámci jeho výstavy geometrického umění Forst na Chodovské tvrzi. Na stejný den je od 20 hodin naplánován také koncert brněnského lo-fi a 8-bitového projektu Hugo a Zoe.

Tomáš Bárta: Bez názvu (výřez) Foto: Archiv Galerie Chodovská tvrz
První rozsáhlejší výstava Tomáše Bárty na Chodovské tvrzi

Výstava Forst představuje první rozsáhlejší výstavu Tomáše Bárty v hlavním městě. Výběr prací ukazuje soubor děl z posledních dvou let.

Tomáš Bárta na sebe strhl pozornost sérií abstraktních dynamických kreseb, ve kterých velmi chytře a zručně propojil estetiku moderny - kubismu, konstruktivismu, street artu či počítačové grafiky. Mixuje geometrii s expresí tak snadno, jako kdyby šlo jen o procházku růžovým sadem, dodává k Bártově rukopisu kurátorka galerie Helena Blašková. Malby a kresby jsou na Chodovské tvrzi k vidění do 26. února.

Tomáš Bárta (1982) vystudoval brněnskou FaVU, malířský ateliér Petra Kvíčaly. V současné době střídavě žije v Praze a Berlíně. Kromě malby a kresby se věnuje i instalaci a objektu. Jedním z jeho posledních úspěchů je cena poroty v rámci Walter Koschatzky Kunst Preis 2011, kterou organizuje vídeňský MUMOK.

Tomáš Bárta: Bez názvu

Foto: Archiv Galerie Chodovská tvrz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků