Hlavní obsah

Prozradil, že Rowlingová psala pod pseudonymem, a dostal pokutu

Právník, který prozradil, že autor detektivky Robert Galbraith je ve skutečnosti slavná J. K. Rowlingová, dostal pokutu 1000 liber (asi 33 000 korun).

Prozradil, že Rowlingová psala pod pseudonymem, a dostal pokutu

Chris Gossage prozradil přítelkyni své ženy, že knihu The Cuckoo's Calling napsala Rowlingová, a loni v létě se to dostalo až do novin. Rowlingová zuřila a žalovala právníka i ženu, která se svěřila novinářce Indii Knightové.

Spisovatelka se dočkala omluvy od právnické firmy a náhrady ve formě daru charitě. Firma uznala, že Gossage se dopustil předání důvěrné informace o klientovi třetí straně, a tak „rozhodně nejednal v nejlepším zájmu klienta“.

Rowlingová uvedla, že očekávala naprostou důvěrnost. „Jsem velmi rozzlobená, že jsem důvěřovala nepravým. Říct, že jsem zklamána, je slabé slovo.“

Knížky The Cuckoo's Calling se nejdříve prodalo 1500 výtisků, ale po prozrazení skutečné autorky vyletěla v žebříčku Amazonu o 5000 míst nahoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků