Hlavní obsah

Prince má novinku, naživo ji asi neuslyšíme

Umělec známý jako Prince, pak jako "symbol" a teď opět Prince o sobě dal vědět novým klipem Screwdriver, který umístil na své internetové stránky.

Prince má novinku, naživo ji asi neuslyšíme

Přestože Prince prohlásil v roce 2010, že internet je pro něj mrtvý, evidentně si to rozmyslel. Na Twitteru nyní pravděpodobně používá tajemné jméno 3rdEyeGirl. Média spekulovala už dříve o tom, kdo je 3rdEyeGirl a proč má přístup k ukázkám z Princovy nové tvorby.

Na Prince je skladba Screwdriver hodně rocková záležitost, s přímočarými rockovými bicími, bez typických funky a soul-jazzových prvků. V závěru dostává zkreslená kytara až psychedelický nádech.

Prince patří k velmi samorostlým postavám pop music. Má obrovskou fanouškovskou základnu, prodal milióny desek a odmítá se podřídit hudebnímu průmyslu. V minulosti  natáčel až neuvěřitelné množství hudby a některá alba raději dal zadarmo na internet, než aby se dohadoval s manažery velkých studií. Jedno nové album zase nechal rozdávat jako přílohu k novinám.

Legenda osmdesátek

Proslavil se hlavně v osmdesátých letech a natočil řadu nadčasových hitů, jako je balada Purple Rain nebo písně Little Red Corvette, Raspberry Beret, Alphabet Street a Cream.

Prince bohužel patří k poměrně malé skupině legendárních amerických umělců, kteří nejezdí do ČR (podobně Stevie Wonder, Lynyrd Skynyrd). Naživo si tak Screwdriver zřejmě opět neposlechneme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků