Hlavní obsah

Příjemné písně Sheryl, Tracy a The Corrs

Nová alba zpěvaček Sheryl Crowové, Tracy Chapmanové a skupiny The Corrs mají mnoho společného. Vládnou jim ženské hlasy, jsou proto patřičně jemná, přitom nesmírně příjemná, co se hudebního materiálu na nich týká.

Příjemné písně Sheryl, Tracy a The Corrs

Američanka Sheryl Crowová je podepsána pod počinem Wildflower (vydal Universal Music) a potvrzuje, že je zosobněním ženského poprocku. Je sladká i útočná, svým hlasem si podmaňuje nejenom cyklisty (její vztah s Lancem Armstrongem je známý), ale také zarostlé divouse či manažery v oblecích. Dobrá hudba taková být musí, unikátní ale je, když jsou písničky snadno zapamatovatelné, přitom ve své atmosféře poměrně skličující.

Výsledným dojmem z celého alba je "rutina". Countryové náznaky v poprocku jsou pro oživení trochu málo a převažující střední tempo svazuje. Dobrá práce, která by jen potřebovala více citové investice.

Tracy Chapman zpívá o válce

Sedmé album Tracy Chapmanové, rodačky z Clevelandu, se od předcházejících neliší. Je to tak v pořádku, ve svých intimních nahrávkách zpívá od začátku své kariéry v roce 1988 o křivdách, diskriminaci a válce. I ona válčí -hudbou. Nevymýšlí si pohádky ani jiné světy, je realistka. Proto je nálada kolekce posmutnělá.

Počin Where You Live (vydal Warner Music) je o Americe. Tracy si na něm pohrává s jejími slabostmi a ptá se: "Co bys udělal, kdybys věděl, že umíráš?" Každá deska s názorem má smysl.

Home (vydal Warner Music), nové album irské čtveřice The Corrs je návratem ke kořenům, u nichž začala před patnácti lety její kariéra. Je blízké jejímu srdci, na pár výjimek vytvořila nové interpretace irských tradicionálů.

Album je eklektickým mixem písniček a instrumentální osobitosti, pojítkem minulosti a současnosti. Část skladeb je interpretována nově a část postaru. Dvě jsou nazpívány v tradiční irštině, všechny jsou pak poklonou národním kulturním kořenům. Co proti takovému pojetí namítat? Snad jen to, že je počin velmi utahaný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků