Hlavní obsah
Barack Obama na předvolebním shromáždění v Denveru Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Přidat víc Obamy, běží to před volbami, přikázal producent filmu o Ládinovi

Velmi úspěšný hollywoodský producent Harvey Weinstein nechal přepracovat dokumentární snímek o zlikvidování Usámy bin Ládina nazvaný Seal Team Six: The Raid on Osama bin Laden, protože chtěl zdůraznit roli prezidenta Baracka Obamy. Není žádným tajemstvím, že Hollywood je (kromě Clinta Eastwooda) na straně Obamy.

Barack Obama na předvolebním shromáždění v Denveru Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Přidat víc Obamy, běží to před volbami, přikázal producent filmu o Ládinovi

Film vyrobila společnost Voltage Pictures a režíroval ho John Stockwell. Vypráví o tom, jak CIA vystopovala nejznámějšího teroristu světa a speciální jednotky Seal ho zlikvidovaly.

Weinsteinova verze se pravděpodobně nevyhne kritice z tábora druhého prezidentského kandidáta, ale nepřináší nic, co by tu dříve nebylo. Obě strany se snaží pomocí celebrit, hudby a filmů propagovat svého kandidáta a na objektivitu se nehledí.

Harvey Weinstein

Foto: Profimedia.cz

Film Seal Team Six: The Raid On Osama Bin Laden se bude vysílat v televizi 4. listopadu, pouze dva dny před prezidentskými volbami.

Barack Obama však asi nemá tak vášnivé příznivce ve firmě Sony Pictures, protože ta má v záloze mnohem očekávanější hraný film na stejné téma Zero Dark Thirty, který uvede až po volbách. Snímek natočila slavná Kathryn Bigelowová, držitelka Oscara za válečné drama The Hurt Locker.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků