Hlavní obsah

Premiéry - Bobule, 27 šatů i Až na krev

Tento týden má premiéru česká komedie o víně Bobule, romantická komedie o svatbách 27 šatů a drama z období amerického ropného boomu Až na krev.

Premiéry - Bobule, 27 šatů i Až na krev

Bobule

Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky.

Honza je typický městský floutek. Jeho kámoš Jirka je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost. Umí geniálně oblbnout ženský. Právě toho oba využívají při svých podvodech. Kšeftují s byty, auty a vůbec se vším, co se právě namane. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný. Tato zpráva vytrhne Honzu ze zajetých kolejí a rozhodne se splnit dědovi jeho životní sen. Zajistí mu dovolenou snů a aniž to tuší, splní si tím i svůj sen. Najde to, co dlouho hledal a po čem toužil….

Bobule, Česko 2008, 90 min. české znění, režie: Tomáš Bařina, hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Jiří Bábek, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Lubomír Lipský, Kamil Švejda, Robert Jašków, Miroslav Táborský, Jan Skopeček …

27 šatů

Scénář romantické komedie 27 šatů pochází od Aline Brosh McKennaové, autorky úspěšného snímku Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Flatcheová (režírovala například film Let's Dance).

Jane je mladá, chytrá, úspěšná a pracovitá žena, jejíž hlavní obsesí je pomáhat svým kamarádkám připravovat svatby. Je nešťastně zamilovaná do svého šéfa George, který jí má rád, ale nějak se mu nechce do intenzivnějšího vztahu. Kevin je mladý novinář, který je toho času nucen psát do New York Times články o svatbách. Jane ho při setkání na jedné ze svateb na první pohled okouzlí. Když do New Yorku přijede Janeina mladší sestra Tess, která okouzlí George a tak se Jane musí vyrovnat s tím, že její dvacátá sedmá svatba bude právě pro tento nečekaný pár….

27 Dresses, USA 2007, 109 min., české titulky, režie: Anne Fletcherová, hrají: Katherine Heiglová, James Marsden, Edward Burns, Judy Greerová

Až na krev

Filmové drama Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa, osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta.

Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy.

There Will be Blood, USA 2007, 158 min., české titulky, režie: Paul Thomas Anderson, hrají: Daniel Day-Lewis, Dillon Freasier, Paul Dano, Kevin J. O'Connor, Ciarán Hinds…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků