Hlavní obsah

Pražský festival slibuje světové hvězdy, zatím má Gogol Bordello a Skindred

Velký letní festival s účastí především zahraničních skupin přímo v české metropoli slibují pořadatelé Prague City Festivalu. První ročník má vypuknout 23. června 2011 na holešovickém Výstavišti.

Pražský festival slibuje světové hvězdy, zatím má Gogol Bordello a Skindred

„Příjemný, dobře zajištěný a progresivní mejdan za rozumnou cenu,“ popisuje svůj záměr ředitel agentury Punx Not Dead Borek Jiřík, který v uplynulých letech přivezl do Prahy Radiohead, Green Day, Faith No More, Massive Attack, Morrisseyho, Toma Waitse nebo ZZ Top.

Mezi první ohlášené účinkující patří Skindred, kteří hrají docela nezvyklou temperamentní směsici metalu, reggae a rapu. Vznikli v Newportu kolem frontmana Benjiho Webba v roce 1998 a debutovali v roce 2002 albem Babylon, které se dočkalo velkého ocenění v časopise Billboard. Dále pokračovali v pilování svého stylu na CD jako Roots Rock Riot a Shark Bites and Dog Fights. Přijedou také v Česku dobře známí američtí gypsy-punkeři Gogol Bordello. Další jména zatím pořadatelé neprozradili.

Hlavní scéna má být umístěna na Bruselskou cestu, kam se vejde až 20000 návštěvníků a po koncertě bude následovat party v přilehlých prostorách, především pak v pravém křídle Průmyslového paláce.

„Ačkoliv něco takového pochopitelně nelze vybudovat přes noc, už při přípravě prvního ročníku se snažíme o maximálně zajímavý line-up, který bude atraktivní jak pro české publikum, tak pro zahraniční turisty, o jejichž účast budeme aktivně usilovat“ dodal Jiřík.

Vstupenky budou k dostání v síti Ticketpro. Prvních 500 lístků bude možné zakoupit za 590,- Kč a následně se cena zvedne na 790,- Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků