Hlavní obsah
Radoslav Brzobohatý Foto: Archiv Právo

Pohřeb Brzobohatého bude 21. září od 12:00 ve Strašnicích

Poslední rozloučení s divadelním a filmovým hercem Radoslavem Brzobohatým, který ve středu 12. září, pouhý den před svými osmdesátinami, náhle zemřel, bude 21. září od 12:00 ve Velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze, oznámila jeho rodina.

Radoslav Brzobohatý Foto: Archiv Právo
Pohřeb Brzobohatého bude 21. září od 12:00 ve Strašnicích

V pasáži před vchodem do divadla, které v pražské Opletalově ulici už osm let nese jeho jméno, se zastavují obdivovatelé jeho herectví u pietního místa s jeho fotografií. Spontánně tu pokládají květiny a zapalují svíčky.

Oblíbeného představitele chlapských rolí připomíná i Divadlo na Vinohradech, na jehož fasádě zavlály smuteční prapory. Brzobohatý tam působil od roku 1967 přes tři desítky let. Černě orámovaná fotografie doplněná květinou a snímky z některých čtyřiceti rolí, které na tomto jevišti vytvořil, je ve venkovní vitríně, hercův portrét s květinou i ve foyeru.

Divadlo Radka Brzobohatého bude pokračovat  

Divadlo Radka Brzobohatého na svých internetových stránkách předem děkuje za projevenou soustrast. Ujišťuje, že se bude maximálně snažit, aby i přes tuto smutnou událost dodrželo všechny termíny plánovaných představení. V divadelní pokladně je zájemcům k dispozici kondolenční kniha. Zápisy přibývají i do pietních listů na radnici v Říčanech, kde oblíbený herec bydlel.

Novou sezónu mělo Divadlo Radka Brzobohatého zahájit 19. září inscenací Lev v zimě, v níž jeho šéf hraje hlavní roli. Podle informací pokladny je tento večer odvolán. Do konce měsíce je v plánu dalších pět představení, některé role má prý po něm převzít Petr Oliva.

Radoslav Brzobohatý se narodil 13. září 1932 ve Vrútkách na Slovensku, jeho rodiče se přestěhovali na Moravu, kde se v Krnově vyučil mechanikem pletařských strojů. Tam začal hrát ochotnické divadlo. Po absolvování pražské Divadelní fakulty v roce 1954 působil v Kolíně, Mostě, Olomouci a Příbrami, než v roce 1963 zakotvil v Praze, nejprve v někdejším Divadle S. K. Neumanna. Po odchodu z Vinohrad hostoval v Mladé Boleslavi a v Hudebním divadle Karlín, kde prokázal i své pěvecké schopnosti v muzikálech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků