Hlavní obsah
J. K. Rowlingová Foto: Reuters

Podle posledního románu Rowlingové vznikne televizní série

Britská televizní stanice BBC chce zfilmovat poslední román spisovatelky J.K. Rowlingové The Casual Vacancy (Prázdné místo). Kniha vyšla letos v září a je určena dospělým čtenářům - na rozdíl od předchozí série o kouzelnickém učni Harry Potterovi.

J. K. Rowlingová Foto: Reuters
Podle posledního románu Rowlingové vznikne televizní série

BBC oznámila, že televizní filmová série vznikne příští rok a vysílat by se měla v roce 2014. Zatím není jasné, kolik bude mít dílů.

Děj románu Prázdné místo je situován do fiktivní vesnice Pagfordu v jihozápadní Anglii, která trochu připomíná Forest of Dean, kde Rowlingová vyrůstala. Na půdorysu doplňovacích místních voleb vyvolaných smrtí jednoho z radních líčí spory a zájmy, které pohánějí místní politiku, a třídní rozdíly, které mohou rozdělovat i nejmalebnější anglické vesnice.

Podle producenta Bena Stephensona je román ideální látkou pro filmové zpracování, protože představuje "výjimečnou mozaiku moderní Británie" plnou "humoru a fantastických postav".

Rowlingová oznámila, že je nadšená, že práva na její poslední příběh zakoupila právě BBC. "Vždycky jsem byla přesvědčená, že pokud by měl být román zfilmován, slušela by mu nejlépe televize a BBC mu myslím poskytne dokonalé zázemí," uvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků