Hlavní obsah
Johnny Depp jako "sedmdesátkový" gangster ve filmu Black Mass Foto: Warner Bros.

Novinky Gyllenhaala, Deppa, Kaufmana i Cumberbatche v Benátkách

Filmový festival v Benátkách 2. až 12. září uvede novinky Johnnyho Deppa, Charlieho Kaufmana, Ralpha Fiennese, Tildy Swintonové, Jakea Gyllenhaala a dalších hvězd.

Johnny Depp jako "sedmdesátkový" gangster ve filmu Black Mass Foto: Warner Bros.
Novinky Gyllenhaala, Deppa, Kaufmana i Cumberbatche v Benátkách

Festival otevře 2. září Baltasar Kormakur a jeho horské drama Everest, kde si zahrál Jake Gyllenhaal. Nicolas Saada přiveze Taj Mahal, thriller o teroristických útocích v Bombaji v roce 2008.

Jake Gyllenhall ve filmu Everest

Foto: CinemArt

Black Mass je retro gangsterka o Jamesi „Whitey” Bulgerovi, kterého hraje Johnny Depp. Kriminálník, jenž se stal informátorem FBI, využil svou výhodu k likvidování konkurence v Bostonu sedmdesátých a osmdesátých let. Vedle Deppa uvidíme Benedicta Cumberbatche, Kevina Bacona, Joela Edgertona i Petera Sarsgaarda.

Další očekávaný thriller se jmenuje A Bigger Splash. Má jít o příběh slavného rockera a filmařky (Matthias Schoenaerts a Tilda Swintonová), kteří si užívají na italském ostrově Pantelleria, ale jejich klid naruší příjezd dávného známého a jeho dcery (Ralph Fiennes a Dakota Johnsonová).

Anomalisa

Foto: Starburns Industries

Jako největší záhada festivalu zatím působí Charlie Kaufman a jeho Anomalisa, což je loutkový film o muži, který nedokáže komunikovat s jinými lidmi.

Ruský režisér Alexander Sokurov představí film Louvre Under German Occupation, který prý zkoumá vztahy mezi uměním a válkou. Byl natočen ve skutečném Louvru a produkovali ho Pierre Olivier Bardet a Olivier Pere, šéf ARTE France Cinema.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků